Site Kuralları

https://www.yuvasizkus sitesi arkadaşlık ve evlilik temalı bir site olmasına karşın benzeri sitelerden barındırdığı gruplar, bu gruplarda oluşturulan forumlar sebebiyle farklılık göstermektedir. Bu nedenle de her insan topluluğunun olduğu yer gibi, sitemizde de yazılı ve yazılı olmayan kurallar olması bir zorunluluktur. Bunlara dikkat edeceğinize inanıyoruz.
1- Sitede yazım dili Türkçe olmalıdır. Ama uluslararası arkadaşlık konusu gereği yabancı üyelerimiz kendi dillerinde de yazı yazabilirler. Bu üyelerimiz evrensel ahlaki kuralları gözeteceklerdir. Dil bilgisi kuralları haricinde büyük harf kullanılmamalıdır.
2- Sitede ve forumlarda yazılan mesajlardan tamamen forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıklarından dolayı forumumuz sorumluluk kabul etmez.
3- Siteye ve forumlara topluluklar, dinler ya da kişiler ile ilgili küçük düşürücü, tehdit edici, nefret dolu, hakaret içeren yazılar yazılamaz. Her türlü taciz edici ve yasalara aykırı yazı yazmak yasaktır.
4- Propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları yasaktır.
5- Karşı tarafı rahatsız edici özel mesajlar atılamaz.
6- Herhangi bir ürünün reklamını yapmak ya da ticari kaygı güden yazılar yazmak yasaktır.
7- Forumlarda telif hakkı içeren paylaşımlar yapmak yasaktır.
8- Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiptir.
9- Forum kullanıcıları, foruma yazdıkları yazılar üzerinde 24 saat içinde düzenleme yapabilir; ama forum kuralları gereği yazdığı yazıları tamamen silemezler. Silmek istediğiniz yazılar için site yöneticisine mesaj atabilirsiniz.
10- Forum yöneticileri forum kurallarında çeşitli güncellemeler yapabilir.
11- Forumlara üye olan herkes bu kuralları kabul etmiş sayılır.
Forumlarda sorduğunuz sorular diğer site üyeleri tarafından yanıtlanabilir. Site yönetiminin veya site üyelerinin sorulan sorulara yanıt verme zorunlulukları yoktur. Forum üzerinden alınan herhangi bilgi veya dosyanın doğuracağı problemlerden kullanıcının kendisi mesuldür. Forumlarımız paylaşım platformudur ve buradan edinilen bilgi veya dosyaları kullanmak özgürlüğü tamamen kullanıcıya aittir.
Forum katılımcıları yeni bir “Konu Başlığı” açmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için forumun arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular yeniden açılamaz.
İmla kurallarına uymayan, küçük harfle başlayan konu başlıkları ve cümleler silinecektir.
Mesaj yazarken sadece büyük harf kullanmak bağırmak ve sayısızlık anlamına geleceği için cümlenizin tamamını kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden, özetleyen şekilde seçmeniz gerekmektedir. Konu ile alakalı olmayan başlıklar silinebilir. Buna yapılan itirazlar göz önüne alınmayacaktır.
Foruma yazılacak konular ilgili konu başlıkları altına yazılmalıdır. Buna özellikle dikkat etmenizi rica ediyoruz, aksi takdirde forumunuzun yönetim tarafından silinmesi söz konusu olacaktır.
Üye olurken ahlaksız isim seçmek, imzalara siyasi amaçlı yazılar yazmak, reklam yapmak yasaktır. Resim olarak kesinlikle müstehcen ya da siyasi resimler seçilmemeli ve kesinlikle bir siyasi partinin simgesi olan logolar kullanılmamalıdır. Aksi halde üyeliğiniz silinecektir!
Foruma uzun süre girmeyip, herhangi bir konuda mesaj yazmayanların üyelikleri silinebilir, buna itiraz hakkınız yoktur.
Site ve forumların işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları bilgilendirmek adminlerin veya moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.
Hiç bir forum hakkında (özellikle bu forum hakkında) veya kişi ve kurumları karalayıcı, yöneticilerini küçük düşürücü, aşağılayıcı kelimeler kullanılamaz. Aksine tutum izleyen üyelerin üyelikleri hiç bir ihtarda bulunmaksızın derhal silinecektir!
Başka bir üye için ahlaka ve mevzuata aykırı veya aşağılayıcı kelimeler kullanan, ya da forumun huzurunu kaçırmak isteyen kullanıcılar derhal forumlarımızdan uzaklaştırılırlar.
Forum Kurallarına uymayan katılımcıların forumda yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtarda bulunulmaksızın da yapılabilir.
Forum kuralları her zaman değiştirebilir ve değiştikten sonra geçerli hale gelir.
Siteye kaydolan her üye, Site Kurallari, Gizlilik Politikamız sayfalarımızı tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılacağından, sonradan bilmediği yönünde bir beyanat kabul edilemez.
Kullanıcıların kişisel bilgileri ile ilgili seçimlerinden site yönetimi sorumlu değildir. Unutmayınız ki foruma yazılan her türlü bilgi kamuya açık bilgi haline gelecektir.
Sitemiz bugün ve daha sonra asla paralı olmayacaktır. Gelin yuvasizkus.com’ u beraber yaşatalım.
YUVASIZKUŞ ekibi olarak tüm üyelerimize bize güvenmelerini salık verir, hepinize bol şans, sağlık, afiyet dileriz.
Yunus Emre’ nin dediği gibi: “Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım.
Her şey gönlünüzce olsun.
yuvasizkus.com

HESABINIZA GİRİŞ YAPIN YENİ HESAP OLUŞTURUN

 
×
 
×
DETAYLARINIZI MI UNUTTUNUZ ?
×

Go up